3. setkání komunity ikigai.cz

V duchu neviditelných podšálků a pečených závinů

Datum: 18.12.2017

Třetí setkání  Ikigai komunity nás vtáhlo do malebného prostředí Martiny pracovního studia, kde jsme mohli obdivovat nejen krásný interiér, ale i božsky pohodlná křesla a nádherné fotky ostravského centra.

Na rozjímání však nebylo mnoho času. Pár minut po šesté hodině jsme už poslušně seděli na místech a napínali uši, co nás bude tentokrát čekat.

Samozřejmostí byl seznamovací kroužek – pro někoho běžná rutina, pro jiné akce, která vyvolává symptomy infarktu. Zvolená technika Elevator Speech* nám během velmi krátké chvilky ukázala rozmanitost skupiny a připoměla, jak mohou mít různí lidé podobný záměr.

Po úspěšně dokončeném kolečku se slova ujala Martina. Když zpětně přemýšlím nad její prezentací, zůstává mi hřejivý pocit a jemné pousmání. To, že člověk roste, když výjde z komfortní zóny slýcháme snad každý den, ale když se z jedním z nich setkáme osobně, přináší to inspiraci, naději a živou energii – a přesně taková je i Martina. Svou životní cestu si buď najdete nebo si ona najde vás a v jejím případě to byl nárazový průnik obou variant. Není proto ani divu, že se z ní stala láskyplná a pečující koučka s citem a pochopením, která čerpá z osobních zkušeností a psychologických principů**.

Krátká pauza nás přenesla do networkingového okénka. Pomocí karet jsme se rozdělili na tři týmy a našim úkolem bylo najít v každé skupině tři společná témata. Jaký byl výsledek? První tým zaválel na plné čáře a o ostatních není třeba se zmiňovat (žertuji – na výsledky se můžete kouknout níže 😉 ).

Finále patřilo Bogdanovi – Silným stránkám a společnosti Gallup. Tentokrát nás obeznámil se studií***, které se zúčastnilo na 10 000 lidí v malých i velkých firmách. Hledaly se klíčové vlastnosti nejlepších šéfů…a tady jsou:

  • Důvěra – integrita, čestnost, respekt
  • Pochopení – péče, přátelství, láska
  • Stabilita – bezpečí, síla, podpora
  • Naděje – směr, víra, vedení

Následovala chvilka veselého debatování, po které jsme došli k názoru, že je správný čas si popřát vše nejlepší do nového roku a rozloučit se s úsměvem na rtech. Jo a příští setkání bude 15.1.2018 od 17:00 v Těšíně!

Pro ty, co nemají čas na čtení je zde shrnutí:

  • Úvod
  • Představení pomocí techniky Elevator Speech
  • Martina – „Proč dělám to, co dělám.“ Psychohygiena, koučování
  • Pauza
  • Networková hra
  • Bogdan – sdílení zkušeností z konference v Anglii


*Elevator Speech – představ se během 60 sekund tak, aby si tě druhý zapamatoval

** Pokud vás zajímají detaily – obraťte se přímo na Martinu – ráda si s vámi popovídá

*** Bogdan rád poví víc osobně – stačí, když si ho zastavíte