4.setkání komunity Ikigai.cz

NA VLNÁCH KLIDNÝCH A DYNAMICKÝCH PROUDŮ

Datum: 15.1.2018

Nádech. Výdech. Po každém nádechu, následuje výdech. Zavřít oči. Procítit tělo…a duši…emoce…a hlavně sám sebe.

Nádech a výdech.  Pět, čtyři, tři, dva, jedna. Otevřít oči…vnímat a žít.

Takto jsme přivítali 4.setkání fanoušků osobního rozvoje, ikigai.cz. Úvod pod vedením Jakuba Majetného nás zavedl k existenci sebe sama a poskytl našim fyzickým tělům možnost projevit své vnitřní potřeby a myšlenky*.

Po kruhovém sdílení se slova ujal Milan. Ten nám na dynamické vlně představil pojem Mastermind – vír myšlenek**. Milanovo vyprávění bylo obsáhlé a energické. Ve zkratce mohu říci, že se jedná o setkávání skupiny lidí v minimálním počtu 3 za účelem osobního rozvoje, řešení aktuálních problémů a touhy sdílet. Závěr Milanova bloku byl zaměřen na diskusi.

(Přestávka)

Konec pauzy ohlásily zvonky a my jsme odtušili, že je čas vrátit se zpátky. Jakubův klidný hlas nás navrátil do klidných vod a představil techniku Práce s kruhy. Ta byla snad pro všechny velkou novinkou a následná práce ve dvojici se stala i praktickou možností, jak se lépe poznat s nově příchozími.

Práce s kruhy byla také skvělou ukázkou Jakubovy pozitivní duše. Téma nás zavedlo k uvědomění si příjemného prožitku, prozkoumání toho, co na nás funguje a zjištění, jak často tyto pocity zažíváme. *** (Za sebe mohu říci, že jsem si to ve dvojici s Halčou moc užila a odnesla si jednoznačně příjemný zážitek.)

Čas pomalu odkapával poslední kapky, které jsme využili ke společnému sdílení a vytvoření seznamu věcí, které nám během praktikování techniky pomáhaly.

Na konci zbylo už jen pár kapiček nadšenému Bogdanovi, který všem poděkoval za účast a rozvinul krátkou debatu o následujícím setkání. To se bude konat 19.2.2018! (Všichni zapsat do kalendářů!) Tentokrát nás u sebe přivítá Dominik a cestovat budeme do Havířova!

Pro ty, co nemají čas na čtení je zde shrnutí:

  • Kroužek představení s metodou Kotvení v pěti smyslech
  • Mistermind – „mozkový vír, který přináší pomoc a řešení“
  • Pauza – networkingové okénko
  • Práce s kruhy + cvičení
  • Závěrečné slovo pro Bogdana

 

Obrázek tématu Práce s kruhy:

Bogdanův příklad:


*Metoda Kotvení v pěti smyslech – uvědomění si vlastní existence prostřednictvím pěti smyslů. Víc vám o tomto super zážitku určitě rád poví sám Jakub

**Více vám o Mastermind poví sám Milan, nebojte se zeptat 😉

***Práce s kruhy je natolik obsáhlá, že by mi k detailnímu rozboru nestačilo ani deset stran papíru. Pokud máte zájem prozkoumat své pozitivní kruhy, určitě vyhledejte Jakuba