5. a 6. setkání Ikigai.cz

Krátké myšlenkové shrnutí pro ty, kteří se nezúčastnili

Datum: 19.2.2018 a 19.3.2018

  1. SETKÁNÍ IKIGAI.CZ

Únorové setkání proběhlo v příjemné komorní atmosféře. Zaměřili jsme se na záludnosti prokrastinace (Jakub Kolčar) a po přestávce nás Domonik Siderek zasvětil do tajů finanční gramotnosti.

Několik myšlenek z prokratinace:

–          Prokrastinace je záludná věc a může se týkat absolutně kohokoliv

–          Do kalendáře bychom si měli zaznamenat v první řadě naše koníčky a volnočasové aktivity (může to následně fungovat jako příjemný motivační prvek pro zdolání nechtěných úkolů a práce)

–          Některé úkoly se nám mohou jevit jako příliš velké (demotivující)  – zkusme je rozdělit do menších, dílčích, mini úkolů J

–          Zabraňme prokratinaci tím, že si uděláme během práce pravidelné pauzy – například na procházku nebo dobrou kávu

–          Nepropadejme panice – zkusme si držet  „jakýs takýs“ nadhled

Několik myšlenek z finanční gramotnosti:

–          Pro úspěšné zacházení s penězi se zkusme držet modelu ( 10% rezerva, 20% investice, 30% závazky, 40% spotřeba)

–          Přečtěme si knihu Nejbohatší muž Babylonu

6.SETKÁNÍ IGIKAGI.CZ

Během březnové sešlosti jsme si hned na začátku vyzkoušeli aktivitu „Představení ve 3.osobě“ (velmi příjemná a zajímavá metoda představování, kterou měl pod taktovkou Roman).

Bogdan navázal na Romana povídáním o silných stránkách a ukázal nám, že všechny přednosti mají i svou temnou stránku. Takto jsme se poučili o tom, že příliš pozitivní člověk může působit jak naivka, uvážlivec se nikdy nedokope k akci a zvídavec se může stát v cuku letu sběratelem stoletého bordelu.

Po uvolněné přednášce následovala ještě uvolněnější networkingová pauza, která nám zabrala poměrně dost času (to shledáváme pozitivním, kdyby si někdo nebyl jistý).

Včas ji však zastavil Robert, který nás okouzlil svým povídáním o emoční inteligenci. Během prezentace na téma Emoční inteligence byla představena jedna ze základních definic emoce: subjektivní mentální projev či reakce libosti či nelibosti na životní zkušenost (zážitek) provázený fyziologickou změnou v organismu, vyjadřuje apetenci (touhu) nebo averzi k podněcující situaci.

 

Emoční inteligence byla poté definována jako: porozumění emocí vlastních a druhých, schopnost ovládání vlastních emocí a vědomé ovlivňování emocí ostatních.

 

Nakonec si mohli vyzkoušet několik základních cvičení tzv. kotvení v přítomnosti – zakotvení v pěti smyslech a dechové cvičení tzv. súfijský dech pěti elementů.

 

Závěr patřil jako obvykle Bogdanovi, který poděkoval Mirkovi a Kashi za příjezd z Českého Ráje a nové propojení.

 

A jak to bude s námi dál? Další setkání se uskuteční 16.4.2018 v Impact Hub Ostrava! Tak nezapomeňte a těšte se, protože budeme tentokrát i tančit!!