NĚCO MÁLO O MNĚ

Ahoj, před několika měsíci jsem založil web ikigai.cz, který má za cíl pomoct lidem v jejich osobním nebo profesním rozvoji, abychom mohli nalézt své ikigai. Obyvatelé Okinawy trvdí, že každý z nás má to své ikigai, které může v průběhu života nalézt. Společně z celým týmem se snažíme šířit možnosti osobního rozvoje u kohokoliv. Ja osobně přispívám k tomuto cíli osobním a profesním koučinkem a taky konzultací silných stránek. Věřím tomu, že každý člověk v jakémkoliv věku může pracovat na svém osobním rozvoji a vzdělávat se v průběhu celého svého života. Mým životním mottem je:

Jedinou konstantou je kontinuální změna a rozvoj.

MÉ ZKUŠENOSTI A VÁŠNĚ

V  mé praxi jsem se setkal z velkým množstvím různých profesí od lékaře, přes softwarového vývojáře až po učitele a manažera. Pořád ale mým osobním posláním je lidi kolem sebe rozvíjet a posouvat je dál v jejich životech. 🙂

Mezi mé největší vášně v mé praxi patří:

 • Vedení lidí – mám více než 10 let zkušeností s vedením týmů. Vedl jsem různé skupiny lidí od malého projektového týmu, přes týmy střední velikosti, vlastní firmu, až po velkou nadnárodní jednotku sestávající s zaměstnanců v ČR, Finsku, Indii, Polsku a Švédsku o velikosti 120 lidí. Můj styl vedení je založen na maximální možné transparentnosti a férovosti.
 • Práce ze silnými stránkami – v mé manažerské a lídrovské praxi jsem pochopil, že každý člověk vyžaduje individuální přistup a vedení, protože každý z nás ma jiné priority, styl práce a také to v čem jsme dobří. V dnešní době jako konzultant silných stránek ukazuji lidem, jak identifikace a práce z našimi silnými stránkami nás může posunout velký kus kupředu v našem osobním rozvoji a tím i ve spokojenosti v tom co děláme. Mezi mé osobní silné stránky podle testu od společnosti Gallup, který používám při práci se silnými stránkami patří:
  • Positivity – dokážu se na svět dívat pozitivně nezávisle na situaci
  • Connectedness – vidím spojení mezi všemi lidmi a také věcma, které se dějí a dokážu tyto spojení vytvářet.
  • Woo – mou osobní prezentací a vystupováním dokážu získat lidi pro danou věc.
  • Input – můj mozek je nastaven tak, aby uchovával jakékoliv informace. Dokážu si hodně věci zapamatovat a využívat je ve správnou chvíli.
  • Maximizer – mou podstatou je neustálé zlepšování a posouvání věcí a lidí z dobrých na ještě lepší.
 • Koučování a motivace –  Stejnou dobu jakou vedu lidi, což je kolem 10 let se zabývám také motivací a koučováním. Z mého hlediska koučování je výborný způsob ke zvědomění, uspořádání a ujasnění si jakýchkoliv věcí. Ale není to jediný způsob jak můžeme získat svou vnitřní motivaci. Pomocí seminářů a různých setkání se snažím lidem dát impuls k jejich motivaci.
 • Lektorování a facilitace – všechny výše uvedené aktivity podporují pořádáním seminářů, webinářů, workshopů a školení. V této oblasti mám dokonce ještě více zkušeností, protože jsem ve svém životě prošel opravdu pestrým spektrem studentů a návsštěvníků mých seminářů. V posledních 12 letech jsem vedl školení a semináře pro soukromé firmy, spolupracovníky ve společnostech kde jsem pracoval, střední a vysoké školy, akademií třetího věku a také skauty.

Pokud byste se chtěli o silných stránkách nebo koučinku dozvědět více:

NAPIŠTE MI


PRAXE A REFERENCE

Ve své dosavadní praxi jsem spolupracoval nebo pracoval pro hodně společností, níže uvádím některé z nich.